آموزش انتقال و کنترل تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

آموزش انتقال و کنترل تصویر دوربین مداربسته روی موبایل که در فضای امروزی به امری ممکن و موفق تبدیل شده است. به این صورت که شخص با استفاده از اینترنت می تواند تصاویر دوربین مداربسته ساختمان خود را روی گوشی های هوشمند، تبلت، رایانه مشاهده و حتی کنترل نماید.
همان طور که مستحضر هستید استفاده از دوربین مداربسته برای هر موقعیت مکانی به امری لازم و ضروری تبدیل شده است. استفاده از اینترنت را امروزه نمی توان انکار نمود و همین امر منجر شده است کاربران نیاز به مشاهده زنده و یا حتی ضبط شده تصاویر دوربین مداربسته روی گوشی موبایل خود را در هر نقطه که باشند داشته باشند که به این امر انتقال تصویر بدون آی پی یا p2p گفته می شود.

انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

مراحل انتقال تصویر دوربین مداربسته روی گوشی

در این زمینه، اپلیکیشن های زیادی برای گوشی های هوشمند اندروید و ios موجود هستند که به صورت رایگان در دسترس قرار گرفته اند. نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل برای هر کدام از این اپلیکشن ها متفاوت است، ولی اساس کار همه آن ها یکسان است. در ادامه آموزش را به صورت گام به گام توضیح داده می شود.

مراحل انتقال تصویر دوربین مداربسته روی گوشی

 1. اتصال دستگاه ضبط به صفحه نمایشگر با استفاده از کابل VGI یا HDMI
 2. انجام تنظیمات بر روی دستگاه: به قسمت setting یا configuration بروید و سربرگ Network را انتخاب کنید. در این قسمت گزینه Obtain an IP Address Automatically را غیر فعال کرده و STATIC IP را به ترتیب زیر وارد کنید:
  IP address = 192.168.1.7

  Subnet mask= 255.255.255.000

  Gateway = 192.168.1.1

  HTTP PORT= 80

  بعد از وارد کردن اعداد بالا، گزینه Apply یا Save را بزنید و یک بار دستگاه DVR را خاموش و سپس روشن کنید.

 3. انجام تنظیمات روتر برای دستگاه

  نمایشگر کامپیوتر را روشن کنید.

  از طریق WIFI یا LAN به اینترنت متصل شوید.

  مرورگر اینترنت را باز کرده و عبارت 192.168.1.1 یا 192.168.0.1 را در قسمت نوار آدرس تایپ کنید. بدین منظور بهتر است از مرورگر Internet Explorer استفاده کنید.

  برای باز کردن صفحه اصلی روتر احتمالا نیاز به نام کاربری و رمز عبور خواهید داشت؛ این اطلاعات را از دفترچه راهنمای روتر WIFI پیدا کنید.

  قسمت PORT FORWARDING را پیدا کنید. روی گزینه Add New کلیک کرده و اطلاعات زیر را وارد کنید:

  Port=80 یا 8080

  IP address =192.168.1.7

  Protocol= all

  بقیه گزینه ها را در حالت پیش فرض قرار داده،  اطلاعات را Save کنید و روتر WIFI را خاموش و سپس روشن کنید.

 4. اتصال دستگاه به اینترنت به وسیله کابل
 5. چک کردن تنظیمات
  در صفحه نمایشگر کامپیوتر، مرورگر اینترنت را باز کنید.عبارت 192.168.1.7:80 را درقسمت نوار آدرس وارد کنید.نام کاربری و رمز عبوری دستگاه DVR را از دفترچه راهنمای آن پیدا کرده و وارد کنید.اگر تمام مراحل را به موفقیت انجام دهید، در این مرحله می توانید تصاویر دوربین مداربسته را بر روی نمایشگر کامپیوتر مشاهده کنید.
 6. اتصال به گوشی
  کامپیوتر خود را خاموش کنید.گوشی هوشمند خود را به شبکه WIFI متصل کنید و از طریق Play Store یا سایر اپلیکیشن های مربوطه، یکی از اپلیکیشن های ذکر شده در قسمت پایین و یا هر اپلیکشن مناسب دیگر برای دوربین مداربسته را دانلود و نصب کنید.وارد اپلیکیشن مربوطه شوید و اطلاعات زیر را در آن وارد کنید:NETWORK = WIFIIP &PORT =192.168.1.7:80نام کاربری و رمز عبور، همانی است که در دفترچه راهنمای دستگاه DVR آورده شده است.گزینه ENTER یا Log In را انتخاب کرده و تصاویر دوربین مداربسته را بر روی گوشی موبایل خود مشاهده کنید.

اتصال به گوشی

نرم افزار های مشاهده دوربین مداربسته روی موبایل

iCamViewer (1

2) CCTV Viewer

3) SuperLive Pro

4) mCam View

5) EverFocus EPRO NVR

امیدوارم مطالب گفته شده در بالا حهت انتقال تصویر دوربین مداربسته برایتان مفید واقع شده باشد و نرم افزارهای نا برده شده به راحتی دانلود و مورد استفاده قرار دهید.

منبع: cctvstor.ir

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما